Enochiánská magie

 Původci tohoto systému praktické evokativní magie byl významný renesanční mág John Dee a jeho médium Edward Kelly (viz. Historie). Vytvářeli tento systém zjevné magie v Deeově sídle Mortlake u Londýna po dobu sedmi let, od roku 1582. Dee se zde, kromě jiného, zabýval prací s magickými zrcadly a magickým křišťálem za pomoci média. V původní formě pak převzal tento druh magie řád The golden dawn (1887) a rozšířil pak tento způsob magické evokace po světě. Vše se dělo v rámci určitého rituálu a určitých zaklínání. Šlo vlastně o verbální komunikaci mezi médiem a určitým tvorem z „jiného světa“ (v Deeově případě s anděly).

 

 Pomocí křišťálové koule získal Kelly jako médium vize anděla Uriela a Michaela, například příprava dvou tajných magických talismanů, čtverec ze 49 písmen, v němž byla obsažena jména sedmi andělů a další andělská sdělení. Veškerá jména však diktovali obráceně, takže se musela číst zprava do leva (inu, hebrejští a arabští andělé pozn. Hebrejština a arabština se čte zprava do leva). Sám Dee měl pochybnosti, ale získaný materiál pečlivě zkoumal. Podle McGregora Matherse a jeho kolegů enochiánský systém znamenal zjevení pravých souvislostí mezi všemi silami makrokosmu. Také Enochiánský jazyk má svojí zvláštní gramatiku a slouží především ke komunikaci s anděly. Významní enochiáni jako byl Martinez de Pasqually, Robert Ambelain, Jan Kefer a další ho ovšem nepoužívali, jelikož ho ani neznali.V současné době existuje mnoho publikací a slovníků, ale jako jedna z nejlepších příruček je považována ta od Geralda a Betty Schuelerových (1996) nebo také Crowleyeův spis The vision and voice .

 

 Enochiánský systém umožňuje, podle jeho uživatelů, akce dvojího druhu: invokace extraterestriálních bytostí a dále vstup do kvadrantů a aethyrů. Používá souvislosti mezi čísly, písmeny a barvami, které slouží ke komunikaci s aethyry. Nejvíce se zaobírá andělskou magií.

Diskusní téma: Enochiánská magie

xxx

bastard | 21.07.2016

ludia su sami vo vesmire,nemame dušu a všetci su si rovný jeden druh a piesok.,čierna zem ....... see yaz

Otázka.

David | 06.02.2015

Ahoj, jaký máš názor na knihu " Pět pětin nauk " , Jaký je Tvůj pohled z hlediska historického a hlediska náboženského? Taky jaký postoj máš k překladu křesťanskému a rabínskemu? Já vím mnoho otázek.

lknzyuqmglp@gmail.com

Nike Air Force 180 | 12.12.2014

yoummw@gmail.com

Air Max 90 | 10.12.2014

jak?

Kumiko | 06.12.2014

Ahoj. Máš moc pěknej blog ;) a chtěla bych se tě jenom zeptat, právě jsem si vytvořila nový blog na webnode.cz a chci se tě zeptat jak udělám aby lidi mohli psát komentáře pod můj článek? předem děkuji za odpověď.

Přidat nový příspěvek