Existuje posmrtný život??

24.11.2013 17:20

Otázka, kterou si kladou filozofové, vědci a věřící už od úsvitu časů – existuje život po životě? Křesťané si pod slovy „věčný život“ představují život na věčnosti, bez bolesti a utrpení. Vědci koncept posmrtného života odmítají pro nedostatek důkazů. Profesor Robert Lanza z Wake Forest University School of Medicine v Severní Karolíně ale tvrdí, že odpověď na tuto otázku je třeba hledat v kvantové fyzice, resp. v teorii biocentrismu

Podle teorie biocentrismu vesmír existuje jen díky vědomí jednotlivce. Dokonce i prostor a čas lze považovat jen za „nástroje mysli“. Proto nemůže existovat ani smrt – ta je pouhým výplodem naší představivosti. „Koncept smrti, jak ji známe, nemůže v reálném smyslu existovat. Nejsou zde žádné hranice, které by ji definovaly. V podstatě je představa umírání něčím, co jsme se již dávno naučili přijímat, ale ve skutečnosti existuje jen v naších myslích,“ uvádí Lanza.

Podle něj se biocentrismus podobá myšlence paralelních vesmírů. Vše, co se stane v jednom vesmíru, se zároveň ve stejném okamžiku děje i v ostatních vesmírech. Jakmile začneme zpochybňovat naše zažité představy o času a vědomí, alternativ je bezpočet. Způsob, jakým jsme dosud nahlíželi na svět, se tak může změnit nejdramatičtěji od 15. století, kdy začala brát zasvé teorie, že Země je plochá. Svou hypotézu prof. Lanza představil v knize: „Biocentrism: How Life and Consciousness are the Keys to Understanding the True Nature of the Universe“.

Zdroj: Independent

Diskusní téma: Existuje posmrtný život??

Kniha vyšla v češtině

Bohdan | 05.04.2016

https://www.kosmas.cz/knihy/208627/biocentrismus/

duchovni svet axistuje

marek oracko | 18.03.2015

ja by sem rad rek ze jezis ucinil zazraky ale na pocatku lictva buch nezek pravu skutocnost tym mislim ze kuli diablovi tet nesme v raji nebo ze to neni tak jak to chcel buch a dabel byl zato svrzen na zem a proto se deju ve svete veci ktore nam neprinasaju nic dobre ale taki sme mneli pravo vedet co tym myslel dabel gdis rek evie at ochutna zakazane ovoce a ona to udelala mnel pravdu buch nebo dabel ja sy myslim ze ket sme dostali slobodnu vuli tak sme mneli pravo vedet aj jak to je dopravdi a proc nam buch schovaval urcitu skutocnost a taky mne zajima proc dabel dopad ze byl svrzen znebe a tak nevim co sy mam otom myslet ale stali se my dost neobicejne veci a to us od dectvi a to se tikalo prave psmrtneho zivota anebo mimozestanov myslel som sy ze my hrabe ale pak aj jini lidi poznamenali ze mam pravdu a urcitim sposobom se namne divali tak trosku se strachem a nechteli veri ze mam pravdu a skoro sem kuli tomu spachl sebevrazdu nechtel sem to prozivat stratil sem skoro sechny lidi co sem znal a taky skoro aj mandzelku a deti ale mandelka my taky nechtela verit a pak spoznala ze mam pravdu mneli sme hodne velke problemi a nakonec sem prisel nato co mne potkalo a proc tikalo se to jak boha tak diabla sem sy na 100procent jisti ze negde ve vesmire egzistuje podobna planeta ako ta na ktorej zijeme a aby to clovek pochopil a otkril musi se vratit na zacatku stvoreni a toje adam a eva proc se to nepovedlo proc neposluchli adam a eva boha a proc diabol chcel aby lide vedeli pravdu a ze na to mame pravo tak ako sme dostali aj slobodnej vuli je velmi slozite a malo gdo to pochopi ale zamislite se chteli by ste vedet pravdu aj pres to ze by ste umreli ane ze to us pak nemnel zmysel vstach nebo zivot samotny anebo by ste radej zili bes tych udalostech v zivote ktore nse im rika pravda boli pravda muze aj zabit ale taky vislobodit a ja rekam racej chci vedet pravdu at to je od mandzelky anebo od jiniho cloveka jak byt klamany je to horsie nes zit v pekle a at je pravda jaka chce tak pravda je znak ze si clovek vazi a uvedomuje co proved nebo co tomu druhimu spusobil a tomu se zika slobona vule slobodni clovek bez maski

Re: duchovni svet axistuje

roman | 08.01.2016

ahoj nevim čemu věřiš podle mě je v tom mi ozemska civilizace ktera je tak vyspěla že ovlada živi nebo neživy organismus v fobě kd yčlověk umira oni ho zkoumaji mysl člověka v době kdy umře ho vezmou a zkoumaji ho neni dokazane co se děje z člověkem ktery umře proběhne pohřeb .tečka ale co dal tělo umrlehi zustane v rakvi a mysl to už vědi oni co dělaji postavy jsou nadherne ale to vidi jenom lide v klinicke smrti podstata duchovniho světa spočiva ve viře a lidi se modli za umrleho přitom jejich člen rodiny zhliži zhura ale nemuže nic dělat je vjaoby tenkem balonu jako kdyžudělate bublinu ze slin prostě nic časo prostor je pro ně neznamy myslim že oni člověka posilaji jinde jso mimo naši galaxii ale mysl umtleho člověka je tak silny že všichnii v ducha vi někdo co se děje z člověkem ktery umře a v ten moment skončol.

Duchovní svět existuje

Blanka | 24.06.2014

Nechci nikoho přesvědčovat a ani se nebudu s nikým přít o existenci duchovního světa a andělů. Až sami jednou proletíte tunelem smrti, a ocitnete se nahoře v duchovním světě, pak budete také vědět, že ten nehmotný svět mimo tělo existuje, a že tedy existuje i posmrtný život. A je stejně reálný a skutečný, jako všechny ty věci tady to dole, které si můžete osahat. Dodnes cítím v rukách kůži anděla, který mne tam nahoru vedl.....je tam mnohem lehčeji, než tady, a ani tělo tolik nebolí, protože není tak husté, jako ten obal, který má na sobě vaše duše.
A ať si každý říká co chce. I vědci záhy poznají, jak se mýlili.

Re: Duchovní svět existuje

Jaroslav Svoboda | 22.01.2015

Těch příběhů je známo tisíce. Všechny kultury to předpokládaly, balzamování a pohřbívání to dosvědčují. Stále stoupající počty světců mezi křestˇany, jež nepodlehly po smrti rozkladu dávají tušit realitu po smrti /více než 100 světců/. Vše to Kristus reálně popsal a stvrdil svým zmrtvích vstáním a příslibem znamení /neuvidíte-li zázraky, neuvěříte/.

Re: Duchovní svět existuje

Jana | 12.07.2015


Plně souhlasím s Blankou .Proč si řada lidí myslí že nehmatatelné neexistuje.Člověk je moc malý tvor ,je nad námi hodně vyšší moc ,než si myslíme.

žvásty

| 25.11.2013

žvásty

Re: žvásty

Teonanácatl | 30.11.2013

Velmi přínosný příspěvek. Takhle "oblažujete" své okolí častěji?

Re: Re: žvásty

. | 24.05.2016

https://www.kzamysleni.cz/teorie-kvantoveho-vedomi-aneb-o-tom-jak-vedci-nepotvrdili-dusi/

Přidat nový příspěvek