Nákup na tržišti

06.02.2014 23:00

Jedna žena vstoupila do nového krámku a protože neviděla žádné zboží, optala se:"Co všechno prodáváte?"
Za pultem stál Bůh a odpověděl: "Všechno. Úplně všechno, po čem touží vaše srdce."
Žena nerozpoznala, že před ní stojí Bůh a zdráhala se věřit tomu, co slyšela. Nakonec v ní však zvítězila touha a rozhodla se, že vyzkouší požádat o to nejlepší-vždyť není žádný chudák, peněz má přece dost a tak se osmělila:"Chtěla bych klid v duši, lásku, štěstí a moudrost a nebe bez strachu". Jen to dořekla, uvědomila si, že myslí příliš sobecky a na sebe a že může žádat i pro ostatní lidi:"A to vše nejen pro mne, děti a mou rodinu, ale pro všechny lidi na tomto tržišti a v tomto městě."
Bůh se pousmál a pravil:"Má milá, asi jste mne nepochopila. My neprodáváme plody. Jen semena."
převyprávěno DE Mello(1), 1995, str. 15


   Pointa: Lidé dnes "odmítají" sít=chtějí všechno hned-teď a nejlíp bez práce. Kdyby aspoň nerušili šmahem všechno to dobré z minulosti. Žádná revoluce, žádný rozvod přece všechno špatné neodstraní a to dobré nemusíme ničit a začínat odznova. Vždyť přece máme třeba děti a v těch to dobré nesmíme ani "ubíjet", to jsou naše semínka, i když se manželství třeba rozvedlo.


            Taky není náhoda, že v citátu mluví a nakupuje žena. Muž, pokud by ze sebe dokázal vyplodit neegoistický požadavek, jen ztěžka by obsáhl celé město.


  Přidám vtip, který mi vtipný moc nepřipadá: Sedí žebrák před kostelem a otočí hlavu k nebi a říká: Bože,prosím tě vysvětli mi něco,já jsem jenom žebrák,já přeci nejsem špatnej člověk,akorát nemám peníze,tak mi řekni,proč mě tam mezi ně nechtěj pustit. Z nebe se ozve smích a poté Božský hlas promluví: "Z toho si nic nedělej,mě taky ne!"


  Sám se ztotožním rád se zmíněným žebrákem, jenom už nemám potřebu se na nic ptát, stěžovat nebo nadávat. Boha vidím za vším, nejenom za náboženstvím. Už se tedy nederu ani mezi vědce, akademiky, učitele, lékaře nebo třeba léčitele(vtip se dá aplikovat na jakoukoliv lidskou činnost). Neodsuzuji, nesoudím nikoho, jenom mezi ně nechci. Pro někoho jsem žebrák, pro sebe samého "boží dítě".

 

Zdroj ZDE

 

Diskusní téma: Nákup na tržišti

Nebyly nalezeny žádné příspěvky.

Přidat nový příspěvek